HAVKÁČIK – predajňa chovateľských potrieb

HAVKÁČIK – predajňa chovateľských potrieb

Posted by on Oct 10, 2015 in Shop HAVKÁČIK | 0 comments

Originálny text:
________________

Po viac ako 15 ročných chovateľských skúsenostiach sa naša predajňa kynologických potrieb začala venovať aj vyhotovovaniu psích oblečení. Hlavne malí psíkovia chovaní v bytoch sú vystavení veľkým teplotným rozdielom vyvolávaných teplotou v bytoch a počasím vonku. V prvom rade sme sa začali venovať oblečeniu pre výstavných psíkov, kde je potrebná, hlavne u dlhosrstých psov veľká starostlivosť o srsť. Postupne však pribúdali nízkonohí psíkovia s prechladenými ľadvinami, či alergiami na pokosenú trávu, alebo ekzémami zo solených ciest v zime.
Chovám West highland white teriérov a zistila som, že môj starý pes, ktorý má už 12 rokov musí chodiť oblečený v lete, keď sa kosí tráva a v zime, keď sa topí sneh. Fenky prestali mať problémy s močením, keď sme v zime veľa na snehu a sú oblečené. Tak isto sme zistili, že vo veľkých horúčavách sa psíkovia zle cítia na silnom slnku, čo pri bielych psoch s ružovou pokožkou môže skončiť aj jej spálením. Nehovoriac o plemenách yorkšírsky teriér, maltézski psík alebo bichon. A netreba zabudnúť ani na nízkonohých (jazvečíkov), ktorým je v zime veľmi zima a často majú zapálené ľadviny a močové cesty.


Vzhľadom k tomu naša predajňa šije rôzne druhy oblečení pre každé ročné obdobie resp. počasie :
1. kategória sú nezateplené overály z kvalitných impregnovaných látok do mokrého daždivého počasia
2. kategória sú elastické materiály z vrchu a spodok nôh a bruško z nepremokavého materiálu . Hodia sa do suchého počasia – ráno, keď je rosa a vlhká tráva.
3. kategória sú zimné zateplené oblečenia a to dva druhy do suchej zimy – vrch teplákovina, spodok nepremokavý, alebo keď sa topí sneh – komplet nepremokavý materiál, spodok bruška zateplený.
4. kategória sú elastické materiály a saténové oblečenie – chránia srsť od prachu a špiny hlavne v meste, saténové majú aj tú vlastnosť,že i chladia.
5. kategória sú ľahké oblečenia z tričkoviny , ktoré majú široké využitie – prach, slnko alebo pri rôznych problémoch s pokožkou.
Ovšem šijeme aj módne výstrelky, klobúčiky, šiltovky, háravé nohavičky, šatky, obojky, vodítka. Takže pokiaľ máte záujem , zladíme vášho psíka, jeho oblečenie s vodítkom a obojkom. Veľmi radi vám poradíme, čo je vhodné pre vášho miláčika a v akých šatách sa bude cítiť dobre, aby mu to nebránilo v pohybe pri naháňaní loptičky alebo lietaním po lese.
Prajem vám veľa chovateľských úspechov a vašim miláčikom veľa zdravia.

Ing. Ingrid Chriašteľová

HAVKÁČIK – predajňa chovateľských potrieb
Kukučínová č.4, Košice, tel.: 0907 / 929 616
___________________________________________________
– predaj krmív + rozvoz v Košiciach zdarma /Happy dog, Barking, Fitmin…/
– kozmetika KW, kefy, nožnice ….
– misky, psie sošky, dobrotky ….
– oblečenia pre psov – aj na mieru
– obojky, vodítka – aj vlastná výroba
– odborná úprava west highland white terrierov

Originál článku uverejnený v časopise Život so psom 5/2005 číslo 6